خودکفایی ایران در تولید مواد دارویی پیشرفته نوترکیب
70
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-70,single-format-standard,bridge-core-1.0.5,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-18.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

خودکفایی ایران در تولید مواد دارویی پیشرفته نوترکیب

رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با کمک متخصصان و شرکت‌های دانش‌بنیان، توانمندی ایران برای تولید داروهای حیاتی در کشور ارتقا می‌یابد و شاهد خودکفایی در این بخش خواهیم بود.


به گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اسماعیل قادری فر در رابطه با تولید دارو در کشور بیان کرد: اکنون حدود ۵ شتاب‌دهنده در حوزه زیست‌فناوری به تولید واکسن و دارو می‌پردازند و بیش از ۹۷ درصد از داروها و مواد موثره دارویی مورد نیاز در کشور را خود تولید می‌کنیم اما هنوز برای تامین سه درصد از مواد اولیه وابستگی داریم.

وی افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان دامپزشکی وزارت جهاد کشاورزی تولید یک‌صد قلم دارو و مواد اولیه دارویی در بخش واکسن، داروی انسانی و طیور را در اولویت کاری خود قرار داده است، این داروهای جدید با کمک شتاب‌دهنده‌های موجود در کشور تولید خواهند شد.

قادری فر تصریح کرد: در این برنامه محوری قصد داریم تا دو سال آینده صددرصد در تولید مواد دارویی پیشرفته نوترکیب به خودکفایی برسیم.

وی ادامه داد: توانمندی ایران در زمینه تولید دارو باعث شده است با وجود مشکلات فراوانی که در تامین داروی کشور وجود دارد، هیچ‌گاه کمبود محسوسی در این حوزه نداشته باشیم که این موضوع نشان‌دهنده توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

No Comments

Post A Comment